Martinson: Euroopa punase laterna tiitel jäi Leedule

12. august 2009, 14:17

On veidi kummaline rõõmustada 16,6% languse
üle, aga see oli pigem ootuste positiivsemas otsas ja halb üllatus jäi olemata,
ütles riskikapitalifirma MTVP juhtiv partner Allan Martinson.

Euroopa punase laterna tiitel jäi Leedule, samas tuleb arvestada, et aasta tagasi kasvas Leedu majandus veel üsna jõudsalt, samas kui Eestisse oli langus juba kohale jõudnud, rääkis Martinson ja lisas, et seega oli meil madalamalt kukkuda.

"Kolmandas kvartalis ja kogu aastal näeme langust ilmselt samas 15-17% vahemikus eelmise aastaga võrreldes," lausus Allan Martinson.

Martinson kommenteeris, et olulist kiiret kasvu ta lähiaastatel ei näe, enne kui on täidetud kolm eeltingimust. "Esiteks, välisraha ei hakka meie majandust turgutama enne, kui on selge, mis saab Eesti kroonist," ütles riskikapitalist ja lisas, et nii euroga ühinemine kui ka devalveerimine on selgemad uudised kui praegune hõljuv olek. Teiseks, maailmamajandus ja eksporditurud peavad hakkama kosuma, lisas Martinson. "Kolmandaks, Eestile peaks tekkima midagi, mis taas meenutab vähemalt keskpikka majanduspoliitikat," lõpetas ta.

Martinsoni hinnangul on kõrgema tootlikkusega majanduse ehitamiseks vaja pead tööle panna, kolme kuu kaupa tulekahju kustutades see paraku ei õnnestu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. August 2009, 16:20
Otsi:

Ava täpsem otsing