Lahtised pusletükid Saabi tehingus

18. august 2009, 13:49

Rootsi majandusministeeriumis Saabi
tehinguga tegelev Jöran Hägglund ütles tänasel pressikonverentsil, et osa tükke
Saabi pusles on ikka veel lahtised.

„Kui kõik pusletükid paika saavad, on see tervitatav asjade käik nii töölistele, Trollhättanile, regioonile kui Rootsi autotööstusele. Kuid mitu keerulist paralleelset protsessi on praegu veel pooleli,“ tsiteeris Hägglundi Rootsi uudisteagentuur TT.

Hägglund tõi välja neli sammu, mis veel astuda tuleb, enne kui Saabi müük Koenigseggile teoks saab saada.

Esmalt peab Koenigsegg täiendavalt erakapitali kaasama. Teiseks on alles pooleli kõnelused Euroopa Investeerimispangalt laenu saamiseks – soovitud summa on 600 miljonit dollarit. Kolmandaks peab Koenigsegg kindlustama EIBst taotletavale laenule Rootsi riigi garantii ning neljandaks peab garantii tingimused kinnitama Euroopa Komisjon.

Hägglund ei kommenteerinud kui suurtest summadest Koenigseggi puhul jutt käib. Rootsi meedias on nimetatud summat 300 miljonit dollarit.

„Tegemist on suurte summadega, kuid seda me tahame küll selgelt öelda, et maksumaksjad ei hakka GMi ja Koenigseggi tehingut rahastama. Kui asjad nii oleksid olnud, oleksime me kohe firma ise ära ostnud,“ ütles ta.

70% ulatuses on Saabi ostutehingu rahastamine klaar. „30% rahastamisest on veel lahtine. Selle loodame lahendada läbirääkimiste lõppfaasis,“ ütles Hägglund.

Täna tulnud kinnitus GMi plaanile müüa raskustes Saab Rootsi sportautode tootjale Koenigsegg suurendab survet Rootsi valitsusele, kuna EIB laenu saamiseks peab riik Saabi äriplaani heaks kiitma, ütlesajalehele Dagens Industri autoala analüütik Christer Karlsson. Väljavaade jääda patuoinaks, kes kogu plaani nurja ajab, pole kuigi meeldiv, ütles Karlsson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. September 2009, 12:04
Otsi:

Ava täpsem otsing