Leon Glikman: tegemist on lüpsilehma tapmisega

24. september 2009, 12:28

On räägitud tulekahju kustutamisest
majanduses, kuid sama asi eksisteerib ka õiguses, leidis Äripäeva
konverentsil Äriplaan 2010 kõnelenud vandeadvokaat Leon Glikman.

Glikman rääkis näitlikult, et advokaadi töö on paljuski tulekaju kustutamine ning teiselt poolt avaliku võimuga võitlemine. „Avalik võim annab meile teiselt poolt tööd, aga ma ei ole selle töö üle väga õnnelik. Tegemist on nagu lüpsilehma tapmisega,“ selgitas ta.

Advokaaditöö lähitulevikust rääkides mainis Glikman, et õigusabiturul läheb täpselt nii hästi, kui läheb nende klientidel. Erand on aga pankrotiasju ajavad bürood, lisas ta.

Vandeadvokaadi sõnul tellitakse praegu tavalist õigusabi vähem kui varem, mis toob kaasa aga vigu ning uusi kohtuasju. Kõige helgemalt võib lähiajal minna saneerimisega ja pankrotiasjadega tegelevatel büroodel.

Samas kiitis ta Eesti head tsiviil- ja haldusmenetluse olukorda, kuid nentis, et kriminaalmenetlus on meil nõukogudeaegne. Ka leidis Glikmani silmis tunnustamist Eesti hea IT süsteem, kohtuasjade hea jälgitavus, kohtulahendite kättesaadavus ja digitaalallkirja andmise võimalus. Puuduseks on aga madalad advokaaditagatised. „Eestis on ilmselt maailma kõige madalamad advokaadi honorarid,“ lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. September 2009, 07:19
Otsi:

Ava täpsem otsing