Jürgen Ligi: Läti meid ei mõjuta

06. oktoober 2009, 15:23

Rahvusvaluuta säilimiseks peab Läti täima
oma lubadused. Naaberiigis toimuv Eesti majandust pea peale aga ei pööra, märkis
rahandusminister Jürgen Ligi.

Minister kinnitas intervjuus Dow Jones Newswires'ile, et Läti hädad Eesti poliitikat ei mõjuta, kirjutas The Wall Street Journal.

"Lätlased peavad tegema, mida nad lubasid. Me usume, et nad saavutavad eesmärgi. Kuid, mis iganes juhtub Lätis, see ei päästa midagi Eestis valla. Otsesed majanduslikud sidemed Eesti ja Läti vahel pole nii suured, kui arvatakse," rääkis Ligi.

Läti majandus, mis on vaevelnud kahaneva kogutoodangu ja välisinvesteeringute kadumise käes, on praegu 1990ndatest alates raskeimas majanduslanguses ning see on pannud surve ka latile.

Väiksema välislaenu koorma all olev Eesti plaanib hoida eelarvedefitsiidi 3% piires SKP-sse 2010. aastal ning loodab endiselt liituda eurotsooniga 2011. aastal.

Eesti seadustetegijad on prioriteediks võtnud eelarve stabiilsuse, ütles Ligi. "Hoida avaliku sektori kulud korras on meie esimene prioriteet, kuid praegu ei ole vaja eriti rohkemat teha eelarve osas," ütles ta.

11. augustil otsustas reitinguagentuur Standard Poor's (S P) alandada Eesti riigireitingut ühe astme võrra tasemelt A tasemele A-, reitingute väljavaade jäi negatiivseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. October 2009, 09:39
Otsi:

Ava täpsem otsing