ÄP fototoimetus • 29. oktoober 2009 kell 21:00

Lugeja arvab

Juhtkiri: miskit on mäda Eesti riigisKurb tõesti. Kuid oleme ju seda juba pikemat aega näinud, et prokuratuuril puudub avalik menetlushuvi Refi ja IRLiga seonduvate kuritegude uurimiseks. Avaliku menetlushuvi taastamiseks ainult kaks võimalust: a) prokuratuuri sõltumatuks asutuseks tegemine; b) valitsusevahetus, millega Ref ja IRL valitsemisest eemale jäävad.

Kinnisvaramaks kehtestada ka EestisMis tolku on kinnisvaramaksust? Üürnik peab ka selle kinnisvara omanikule ära maksma, sest omanik tahab tulu teenida. Maksul võiks olla jumet, kui seda peab tasuma mingist piirist suurema kinnisvara omamisel ja eluks hädavajalik osa on maksuvaba. See piiraks kinnisvara liigset akumuleerimist üksikute kätte. Kuid maksu haldamine muutuks keerukaks ja kalliks.

Pank: kinnisvaraturg stabiliseerunudNõustun seekord Swedban-ki analüüsiga. Tallinnas vähemalt on hinnad sellised, mille juures tasub ostma hakata. Arendajatele terendab miinus, erandiks võib olla pankrotipesast ostetud projekt, mis ehitatakse lõpuni.Eks turgu tarvis üles rääkida, sest väga kööga on.

Autor: ÄP

Hetkel kuum