Kodulaenu maksueelis ootab lõppu

Katariina Krjutškova 19. detsember 2009, 10:13

Kodulaenu intresside maksusoodustuse lõpetamise eelnõu võiks valmida rahandusministri Jürgen Ligi ootusel juba jaanuaris, mistõttu võib maksusoodustus järk-järgulise lõpu leida juba järgmisel aastal.

„Ei ole vaja suurt analüüsi väitmaks, et see esiteks ei meeldi valijale. Teiseks pole mõistlik ega loogiline toetada kõige maksejõulisemaid kord aastas summaga, mis on umbes võrdne töötu abiraha või toimetulekutoetusega Kolmandaks, säärane laenutoetus on petlik ja õhutab ülearu laenama. See omakorda tõstab turuhinda ja võib isegi kinnisvara kättesaadavust vähendada,“ lausus Ligi.

Ta manitses, et ühest kinnisvaramulli kogemusest tuleks lõpuks õppust võtta. 

Maksusoodustus puudutab nii uusi laenuvõtjaid kui ka neid 100 000 leibkonda, kes on juba kodulaenu võtnud.

Eelnõu suhtes pole veel otsuseid langetatud ja Ligi pole jõudnud süüvida tellitud mõjuanalüüsi, kuid on endiselt seisukohal, et uutele laenudele tuleks mõnekuulise etteteatamisega soodustus ära võtta ja juba võetud laenudele kehtestada mõneaastane üleminekuaeg, mille jooksul soodustuse 50 000 kroonine ülempiir alaneb nullini. 

Riik vabastas 2003. aastal kodu soetamiseks võetud laenu intressid tulumaksust, et soodustada koduomanikuks olemist. Hetkel võib maksustatavast tulust maha arvata ühe eluaseme laenuintressid. Riik tagastab need kevadel koos ülejäänud enammakstud tulumaksuga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    22. December 2009, 14:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing