Alyona Stadnik • 9. november 2010 kell 13:14

Edasipääsejad: investorid ja partnerid on olulised

TaxiPal ja Defendec olid need kaks Eesti ettevõtet, kes eile Kopenhaagenis toimunud Nordic Venture Forumil TOP10 hulka jõudsid. Mõlema ettevõtte asutaja sõnul andis üritusel osalemine väärtuslikke kontakte.

„Konkursile oli valitud 66 väga tugevat projekti Põhjamaadest ja Eestist  ning väga kasulik oli luua kontakte teiste kiirelt arenevate ettevõtetega,“ kommenteeris TaxiPali algataja Raoul Järvis.

TaxiPali eesmärk antud üritusel osalemiseks oli investorite leidmine rahvusvahelise äri laienemise kiirendamiseks.

„Mul on hea meel, et üritusel osalenud  investorid meie ettevõtet kõrgelt hindasid,“ rääkis Järvis oma emotsioonidest.

Defendeci algataja Jaanus Tammel on sama moodi rõõmus meel tunnustuse üle.

“Selline üritus annab meediakajastust ja suurendab tuntust väljaspool Eestit, mis on globaalse ambitsiooniga ettevõttele väga oluline,“ kommenteeris Tamm.Eks ta annab ka ühe tiitli juurde, lisas ta.

Edasipääseja TaxiPali arvates andis sellel üritusel osalemine väärtuslikke investorkontakte, eriti suur huvi oli Saksa investorite poolt.

Defendeci eesmärk on ehitada üles edukas globaalne ettevõte.

„Osaleme sellistel foorumitel, et olla rahvusvaheliselt nähtav tulevastele partneritele, kes aitavad meil kiirendada kasvu ja laieneda,“ põhjendas Tamm.6. ja 7. detsembril toimub European Venture Forum, kus osaleb umbes 100 firmat ning loomulikult oleks tore jõuda seal TOP 25 sekka, lisas ta.

„Tulevikus jätkame oma äriplaani elluviimist,“ rääkis Tamm plaanidest.

Üritusel olid kohal Euroopa suurimad investorid nii Põhjamaadest, Saksamaalt, Inglismaalt, Prantsusmaalt jt riikidest.

Taust

* TaxiPal OÜ on auhindu saanud tasuta ja lihtne mobiilne taksoteenus, mis võimaldab euroliidus, USAs, rohkem kui 2000 linnas tellida taksoteenust.

* Defendec OÜ pakub traadita sensorite võrgutehnoloogiat ehk perimeetri jälgimise süsteemi, mis vähendab oluliselt opereerimiskulusid ning aitab turvata ja päästa inimelusid.

Hetkel kuum