Katre Pilvinski • 9. november 2010 kell 11:42

Swedbank vahetasfondijuhi välja

Ligi kaheksa miljardi kroonise mahuga Swedbanki pensionifondide juhiks sai novembrist Katrin Rahe. Senine fondijuht Kristjan Tamla siirdub tööle panga Rootsi üksusesse.

Senine fondijuht Kristjan Tamla keskendub portfellijuhtimise tööle Rootsis Swedbank Roburi meeskonnas, teatas pank.

Uue fondijuhi Katrin Rahe sõnul on poolte eestlaste pensionivara juhtimine suur ja vastutusrikas väljakutse. „Pean oluliseks muuta meie pensionifondide investeerimisstrateegia klientidele veelgi läbipaistvamaks, et igal inimesel oleks selge, milline Swedbanki teise ja kolmanda samba pensionifond vastab just tema vajadustele, riskitasemele ning ootustele kõige paremini,“ sõnas Rahe.

„Lisaks on investeerimisstrateegia pensionifondide tulemuslikkuse aluseks ning lähtekohaks Swedbank Roburi ligi 40 investeerimiseksperdile, kes on finantsinstrumentide valiku kaudu igapäevaselt seotud eestlaste pensionivarade haldamisega,“ märkis Rahe.

Swedbanki investeerimisfondide juhatuse esimehe Agnes Maki sõnul astutakse uue fondijuhiga järjekordne samm fondijuhtimise kompetentsi tugevdamiseks.

„Fondijuhi peamine roll on klientide ootustest ja finantsturgude perspektiividest lähtuvalt fondi investeerimisstrateegia kujundamine ning tihe koostöö Swedbank Roburi rahvusvahelise ekspertide meeskonnaga. Samuti teostab ta järelevalvet Swedbanki pensionifondide igapäevaste investeerimisotsuste üle Swedbank Roburis,“ tõi Makk välja fondijuhi igapäevased ülesanded.

Katrin Rahe omab üle 14aastast töökogemust finantsturgudel ning on varem töötanud Eesti Panga finantsturgude osakonnas erinevatel võlakirjadeportfelli- ja riskijuhtimisega seotud positsioonidel. Lisaks on ta töötanud Nordea panga privaatpanganduse osakonnas ning olnud lektor erinevates ülikoolides.

Rahe on lõpetanud cum laude Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna ja omandanud sealsamas magistrikraadi majandusliku andmetöötluse erialal keskendumisega tehisintellekti temaatikale. Alates 2002 on tal õigus kasutada finantsanalüütikute professionaalset oskustaset näitavat CFA charterholder’i tiitlit.

Hetkel kuum