Anne Oja • 9. november 2010 kell 21:00

Swedbanki sambad said uue fondijuhi

Uue fondijuhi Katrin Rahe sõnul on poolte eestlaste pensionivara juhtimine suur ja vastutusrikas väljakutse. "Pean oluliseks muuta meie pensionifondide investeerimisstrateegia klientidele veelgi läbipaistvamaks, et igal inimesel oleks selge, milline Swedbanki teise ja kolmanda samba pensionifond vastab just tema vajadustele, riskitasemele ning ootustele kõige paremini," sõnas Rahe ja lisas: "Läbipaistvus ja kahepoolne dialoog klientidega peab olema oluline osa meie pensionifondide pakkumisest. Mõtted läbipaistvuse suurendamise osas on olemas, võimalusi mõtete realiseerimiseks on mitu. Lõplikke valikuid veel pole tehtud, aga algust küll."

Küsimusele, kui kaua tema karjäär pensionifondide fondijuhina võiks kesta, vastas Rahe, et aastaid saab olema rohkem kui viis, sest Swedbanki pensionifondidega liitumist vaatab ta pikaajalises perspektiivis.

Swedbanki investeerimisfondide juhatuse esimehe Agnes Maki sõnul astutakse uue fondijuhiga järjekordne samm fondijuhtimise kompetentsi tugevdamiseks.

"Fondijuhi peamine roll on klientide ootustest ja finantsturgude perspektiividest lähtuvalt fondi investeerimisstrateegia kujundamine ning tihe koostöö Swedbank Roburi rahvusvahelise ekspertide meeskonnaga," tõi Makk välja fondijuhi igapäevased ülesanded. "Tervitame tugeva võlakirjaturgude ja analüütilise taustaga Katrini lisandumist meie meeskonda."

Millist rolli mängis praeguses fondijuhi vahetuses see, et Swedbanki pensionifondid kaotasid viimasel aastal konkurentidele üsna palju kliente?

"Klientide lahkumine ja fondijuhtide vahetus pole omavahel seotud. See on põhimõtteline töökorralduslik muudatus, millega seoses jagati töö pensionifondidega kaheks: strateegia ja igapäevaste investeeringute järelevalve eest vastutab Eestis Swedbank Investeerimisfondides paiknev fondijuht, igapäevainvesteerimisega tegeleb Swedbank Roburi rahvusvaheline meeskond. Uuendus võimaldab Kristjan Tamlal keskenduda täielikult pensionivarade taktikalisele juhtimisele Swedbank Roburi meeskonnas," ütles Makk.

Swedbank Roburi pensionifondide portfellihaldur Kristjan Tamla kinnitas, et soovis juba suvest saadik ennast rohkem siduda erinevate fondide igapäevase juhtimisega ja omada suuremat rolli Rootsi analüüsimeeskonnas.

Nüüd on muudatused aset leidnud ja uus fondijuht on tugeva investeerimistaustaga inimene.

Hetkel kuum