Anu Jõgi • 4. detsember 2010 kell 10:26

Sõjaväelased võtsid lennujuhtimise üle

Hispaania lennujuhtide tööst keeldumise tõttu on lennukite maandumine ja õhkutõus Hispaanias praegu sõjaväe kontrolli all, kirjutab BBC.

Reedel teatasid Hispaania lennujuhid massiliselt, et on haigeks jäänud ja lahkusid töölt. Suur osa Hispaania lennuruumist oli eile suletud. Maa elavaima liiklusega lennujaamas Madridi Barajasis korraldas vaid kolm töötajat lennukite maandumist.

Eile teatas riigi siseminister Alfredo Perez Rubalcaba, et lennuliikluse kontrolli võtavad üle sõjaväelased. Tänaseks kutsus ta kokku kriisinõupidamise, kus võidakse välja kuulutada eriolukord.

Minister hoiatas, et lennujuhid võivad saada kriminaalsüüdistuse ja vanglakaristuse, kui nad tööle ei ilmu.

Lennujaamu esindava liidu AENA teatel häirib streik rohkem kui 250 000 inimese lennuplaane. Liidu juhi Juan Ignacio Lema sõnul on streik lubamatu ja ta käskis lennujuhtidel lõpetada väljapressimine Hispaania inimestelt.

Lennujuhtide aktsioon algas eile kell 5 ja selle tagajärjel jäi 90 protsenti Hispaania õhuruumist suletuks, välja arvatud lõunapoolne Andaluusia piirkond.

 Lennujuhid on seni vaielnud töötundide pärast, aga väljamarsi ajendiks sai valitsuse reedene otsus erastada osaliselt riigi lennujaam.

Täna on osa lennujuhte tööl, aga suurem osa on siiski tööst keeldunud. Riiklik lennufirma Iberia on kõik lennud kuni pühapäeva hommikuni kell 5 tühistanud.

Hetkel kuum