Katariina Krjutškova • 6. detsember 2010 kell 15:21

Tegevdirektor: domeen on kasulik registreerida viimasel minutil

Domeeni polnud mõtet varem ümber registreerida, sest nii peab ju rohkem maksma, ütles Laadur OÜ tegevdirektor Fred Märtsoo.

„Sattus küll huvitav päev, sest just hommikul tegelesin sellega,“ ütles Märtsoo kohe alguses. Täna ei saanud veel domeen ümber registreeritud, aga protsess on käivitatud ja kuna kuu aega on aega, jõuab kõik kindlasti õigeks ajaks valmis, ütles Märtsoo.

„Sõltumata sellest, mida seal kõik registreerimistegelased rääkisid ja seletasid, siis mitte mingisugust mõtet polnud seda ju varem teha. Ma ei saa tõesti aru, kes selle rumala mõtte peale tulid, et teha varem ära, sest aasta lõpuni on see ju tasuta,“ ütles Märtsoo.

Domeeni registreering kehtib aasta alates vormistamise hetkest. Märtsoo hinnangul oleks olnud aus, kui sõltumata registreerimise päevast tuleks domeeni eest maksma hakata ikkagi alles tuleva aasta algusest. „Aus oleks olnud, et oleks võinud registreerida varem ära ja maksma hakata 1. jaanuarist,“ sõnas Märtsoo.

Tema sõnul on praegu ainukene põhjendus varem registreerimiseks see, et neil on süsteemid nii kehvad, kui pärast hakkavad kõik korraga registreerima, tekib ummik.

Märtsoo hinnangul on mitu viimast kuud ta ainult kuulnud, kui halvad ja rumalad on need, kes pole oma domeene ümber registreerinud. „Kuidagi vägisi üritatakse peal sundida,“ sõnas Märtsoo.

Hetkel kuum