GSK allus apteekide survele ning andis teada, et taganeb lepingust. Teade oli Magnumile üllatus, kuna veel 3. detsembril oli GSK Soome tegevjuht tundnud Mediuutiste veergudel heameelt lepingu üle ning teatanud, et nad saavad sellega paremad tingimused. "Selles mõttes oli see uudis meile täiesti ootamatu ja arusaamatu, kuna leping on sõlmitud ja GSK väljumine on sellisel põhjusel alusetu," väljendas Jankelevitsh oma hämmingut.
Kuna leping on konfidentsiaalne, siis ei hakanud ta täpsustama, millistele punktidele GSM just toetub, kuid ta kinnitab, et lepingut lugedes ei näe ta võimalust, et GSK saaks lepingust väljuda.
"See tähendab, et Magnum lähtub praegu sellest, et see leping kehtib," ütles Jankelevitsh. Ta lisas, et nad on lõpetamas kõiki ettevalmistustöid ja valmis jaanuaris GSK tooteid apteekidesse ja haiglatesse tarnima. Samuti on vajalik personal juba juurde palgatud.
Jankelevitshi sõnul on apteekide ähvarduste vastu huvi tundnud ka Soome ravimiamet. "Meil on olnud Soome ravimiametiga ka kohtumine. Ma arvan, et nende peamine ülesanne on tagada, et apteegid käsitleksid kõiki hulgimüüjaid võrdselt, ning apteekide selline seadusevastane diskrimineerimine või boikoteerimine oleks kindlasti taunitud," ütles Jankelevitsh.
Kogu probleem seisneb tema sõnul Soome hulgimüügituru omapäras, kus apteegile tuleb ravimeid müüa täpselt sama hinnaga, millega need on tootjalt ostetud ehk juurdehindlust rakendada ei saa.
Hulgimüüjale maksab teenuse eest tootja ise, aga see tasu ei kata ravimite apteeki transportimise kulusid. Kui tekib uus hulgimüüja ning tuleb hakata sagedamini ja rohkem tellima, peab mõnevõrra rohkem ka transpordi eest maksma.
Tagasilöök ei sunni siiski Magnumit Soomes otsi koomale tõmbama. "Magnum jätkab Soomes päris kindlasti ja nende nädalate jooksul, kui me oleme rohkem Soomes pildil olnud, on meie poole pöördunud ka mõned uued tootjad, kes on meie teenustest huvitatud," sõnas Jankelevitsh.
Soome GSK ja tema praegune hulgimüüja Tamro teatasid 8. detsembril, et nende koostöö jätkub ka järgmisel aastal.