Börsilt osteti 32% elektrist

ÄP 18. jaanuar 2011, 00:00

Üheksa kuu keskmine elektri hind börsil oli 46,35 eurot MWh. Võrreldes kevadega on hind tõusnud.

Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi ütles, et elektri kõrge hind Põhjamaades näitab hästi sealse kiire majanduse taastumise valguses vajadust uute tootmisvõimsuste ja ühenduste järele regioonis. "Suur hinnavahe oli tugev stiimul Eesti tootjatele toota maksimaalsel võimsusel ning müüa Põhjamaade turule. Eesti elektrisüsteemi saldo on detsembris iga tund keskmiselt 500 MW ülejäägis, mis näitab ilmekalt, kui suur on piisavate ühendusvõimsuste puhul tootjate võimalus teenida raha elektri müügiga," lisas Veskimägi.

Elekter liikus Lätti. Kokku on Nord Pool Spoti elektribörsilt üheksa kuuga ostetud 2,8 TWh energiat, millest pea kolmandik (1 TWh) liikus Lätti.

Eesti hinnapiirkonnas müüdi üheksa kuuga 3,8 TWh elektrienergiat, millest Eesti turuosaliste müüdud kogus moodustas 3,5 TWh. Leedust imporditi Eesti hinnapiirkonda 47 GWh elektrienergiat ning Lätist 261 GWh.

Võrreldes novembriga vähenesid detsembris jätkuvalt elektribörsilt ostetud kogused, mis oli tingitud suurenenud tootmisest Lätis ja Leedus. Samal ajal olid müüdud kogused elektribörsi suurimad (509 GWh). Müügi suurenemise põhjuseks on hinnaerinevus Eesti ja Soome vahel, mis andis Balti riikide elektritootjatele hea ekspordi võimaluse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing