Liiga väike tulu

Raivo Sormunen 28. jaanuar 2011, 15:29

ASi Tallinna Vesi juhatuse esimehe Ian Plenderleithi sõnul pole ettevõtte tulukus investeeritud kapitalilt olnud viimase kümne aasta jooksul ülikasumlik, vaid isegi madalam kui samal perioodil Suurbritannia veesektoris.

„ Et saada kinnitust, et ettevõtte poolt teenitud tulukus ei ole olnud põhjendamata, palus Tallinna Vesi sõltumatutelt ekspertidelt kinnitust ettevõtte finantstulemustele alates 2001. aastast. See analüüs on kättesaadav meie kodulehel ning tõestab, et ettevõtte tulukus investeeritud kapitalilt alates 2001. aastast ei ole olnud ülikasumlik, vaid on madalam kui tulukus samal perioodil Suurbritannia veesektoris (võttes arvesse ka Eesti riigiriski),“ märkis Plenderleith.

Tallinna Vesi juht loodab, et konkurentsiamet ei sunni neid vee- ja kanalisatsioonitariife vähendama, kuna see tähendaks pikaajalise erastamislepingu rikkumist.

„Tallinna Vesi ja ettevõtte investorid sõlmisid 2001. aastal seaduse kooskõlas oleva erastamislepingu ning eeldavad, et kõik osapooled ning võimukandjad austavad sõlmitud lepingut ja selle tingimusi. Usume, et pikaajalisi erastamislepinguid ei tohiks ühepoolselt keset lepinguperioodi muuta,“ sõnas Plenderleith.

2011. aasta vee- ja kanalisatsioonitariifide kinnitamise aja kohta ei oska veefirma veel midagi öelda. „Hetkel ei ole meil võimalik öelda, milliseks kujunevad tariifid 2011. aastal, sest on ebaselge, kuidas konkurentsiamet kavatseb analüüsida ning menetleda hinnataotlust ning kas võetakse arvesse erastamislepingu ning teenuslepingu tingimusi,“ ütles Plenderleith.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. January 2011, 12:43
Otsi:

Ava täpsem otsing