Alyona Stadnik • 28. jaanuar 2011 kell 7:09

Saladus kaob omade kaudu   

Viisnurga juhatuse esimehe Andres Kivistiku sõnul börsiettevõte oma infot avalikkusele valimata ei avalda. Tema sõnul ärisaladus ettevõttes miskit muud moodi tegelikult ei kao kui enda töötajate kaudu.

„Kuna meil on tegu börsiettevõttega, siis meil on teatud reeglid, mida me jälgime pidevalt. Oma sisest informatsiooni nii või teisiti avalikkusele väga valimata ei avalda,“ kommenteeris Kivistik.Ta lisas, et neil on teatud nimekirjad, kes millise informatsiooni juurde pääseb.

„Ega see ärisaladus miskit muud moodi tegelikult väga palju ei kao, kui läbi enda töötajate võib kaduda ehk välja minna. Seda väga keerulisel moel takistada lihtne pole,“ lausus Kivistik.

Kivistiku sõnul nad turvavad ka elektroonset suhtlust. „Halba kogemust mul juhtunud ei ole aga Viisnurga kontsernil oli 10 aastat tagasi," rääkis Kivistik.

Kivistik täpsustas, et juhtum oli seotud sellega, et töötaja läks ära ja kasutas informatsiooni hiljem.

Eile kaubandus-tööstuskoja seminarile kogunenud ettevõtted tõdesid, et Eesti ettevõtetel on ennetustöö ärisaladuse lekkimise ärahoidmiseks sageli tegemata.Ettevõtjate jaoks on valusad näiteks üha sagenevad juhtumid, kui ärisaladuse kuritarvitaja asutab konkureeriva ettevõtte, samas esineb ka pakkumisi lekkinud ärisaladus tagasi osta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hetkel kuum