Kodanikke ei kuulata neid puudutavates küsimustes

Elver Loho 09. veebruar 2011, 00:00

12 000 pri.ee-domeeni eemaldamine internetist on näide kodanike arvamuse mitte arvestamisest neid puudutavates küsimustes.

Maailmas puudub pri.ee tänase olukorraga sarnanev pretsedent. Paratamatult näitab Eesti lähipäevadel kogu maailmale eeskuju.

Eesti Interneti Sihtasutuse (EISA) juhatus otsustas eemaldada 7. veebruaril kell 12.30 internetist üle 40 000 domeeni, sealhulgas 12 000 seni eraisikutele tasuta jagatud pri.ee-domeeni. Nende domeenide omanikud ei pääse enam ligi oma kodulehtedele ja e-postkastidele.

Kaduma läks tohutu hulk Eesti talentide loomingut. Järeltulevate põlvkondade jaoks läheb kaduma .ee lõpuga lehekülgedele paljude aastate jooksul kogunenud eesti- ja muukeelne materjal, looming ning küsitavaks on muutunud suhtluskeskkondade järjepidevus. Eesti väiksuse juures ei saa lubada ühtegi kaotatud lehekülge infot. Eesti peab hoidma oma talente ja nende loomingut.

EISA nõukogu otsustas jaanuari keskpaiku, et arutelu pri.ee domeenide edasise saatuse üle toimub enne 1. veebruari. 4. veebruaril jõudis MTÜni Eesti Interneti Kogukond teade, et EISA juhatus on otsustanud ümber registreerimata .ee-domeenide võrgust välja lülitamise teemat arutada laiema ringiga alles 16. veebruaril. Ning et domeenide internetist eemaldamise tähtaega 7. veebruari aga edasi ei lükata. Eesti Interneti Kogukond pöördus 4. veebruaril kõigi riigikogus esindatud erakondade poole, kuid ka kuuest viie riigikogus esindatud erakonna toetus ei aidanud.

Milleks kustutamisega kiirustati? Siiani ei ole selgitatud, miks pidi aadresside kehtetuks kuulutamisega kiirustama, eriti olukorras, kus domeenireformiga seotud probleemide teemal on kokku kutsutud ekspertide grupp 16. veebruariks. Vähem kui kahe nädala pärast toimuva kohtumise üheks päevakorrapunktiks on pri.ee domeeni haldamiseks erikorra kehtestamine.

Eesti Interneti Kogukond loodab, et siiani riigi ja infotehnoloogiaettevõtete koostöös toimuva domeenireformi aruteludesse kaasataks ka laiem üldsus, keda tehtavad otsused otseselt mõjutavad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:47
Otsi:

Ava täpsem otsing