Viis väikest, kuid töötavat nippi enda jalule ajamiseks

Kristjan Otsmann 10. märts 2011, 00:00

Kirjutasin eelmisel nädalal sellest, kuidas aru saada peatsest kontrolli kadumisest oma asjade üle. Täna näitan, kuidas ma taastasin oma väikeses maailmas endise korra.

1. Võta päev või paar. Teiste tegemiste kõrvalt on väga keeruline oma tegemistes korda luua. Seepärast võta sellele tööle keskendumiseks päev või paar. Kas või nädalavahetus. Kui see pole võimalik, siis broneeri asjade kordasättimiseks neli ennelõunat, mil sa ei käi koosolekutel ega tee muid asju. Tunnist ei piisa, vajad vähemalt 2-3tunniseid segamatuid sessioone, et asjad korda sättida.

2. Keskendu. Kui asud korrastama, taga esmalt rahu. Lülita telefon välja ning ära loe e-kirju. MSNist ja Skype'ist logi välja.

3. Võrru ja tagasi. Vajame vähemalt korra kuus aega omaette olemiseks, et mitte midagi teha ja lasta mõtetel lihtsalt voolata. Mu hea õpetaja Mart Parmas tavatseb öelda, et kui on vaja millegi üle mõelda ja mõtiskleda, siis pole midagi lihtsamat kui minna bussijaama ning osta Võru bussile pilet. Sõidad neli tundi Võrru, seal einetad, jalutad. Tallinnasse naastes on mõtted oluliselt selgemad.

4. Prioriteedid paika. Pane paberile kirja olulisemad teemad, määra neist 3-5 olulisemat. Oluline on luua selge järjestus. Millised olulised asjad peaksid sel kuul, nädalal saama tingimata tehtud? Nüüd mõtle homse peale ja otsusta, milline on homne kõige olulisem tegevus, mille kindlasti ära teed. Pane see homsele päevale kalendrisse kirja. Äärmisel juhul kirjuta homsele kuni kolm olulist tegevust, pane järjekord paika.

5. Korista vedelevad tegevused. Jäänud on veel viimane asi enne tegutsema hakkamist. Ava oma e-postkast ning loo inbox'i alla uus kataloog "Kirjad töötlemiseks". Sellesse kausta lohista kõik kirjad, mis nõuavad tegutsemist. Anna endale lubadus, et igal hommikul otsustad, mida 10 e-kirja või minevikust pärit tegevusega täpselt peale hakata. Ma ei pea silmas seda, et peaksid need tingimata kohe ära tegema. Lihtsalt otsusta iga asja puhul, mida ja millal sellega peale hakata.

Sel moel tasapisi liikudes vabaned mineviku taagast mõne nädalaga. Edaspidi puhasta igal õhtul e-postkast saabunud kirjadest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing