Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Itaalia koostab Saksamaaga Liibüale plaani
Itaalia teeb Saksamaaga ettepaneku koostada ühine plaan Liibüa abistamiseks. Plaan sisaldaks endast relvarahu tagamist ja humanitaarabi koridori loomist, mille kaudu saaks abisaadetisi Liibüasse viia, kirjutab Reuters.
Itaalia välisminister Franco Frattini ütles täna ajalehes La Repubblica ilmunud intervjuus, et Rooma püüab Berliinist kavale nõusoleku saada, et teisipäevasel Londonis toimuval rahvusvahelisel kohtumisel saaks juba moodustada kõrgetasemelise Liibüa juhtrühm.
Frattini ütles intervjuus, et igal juhul on mõeldamatu Gaddafi ametis jätkamine. Gaddafil soovitavad ametist lahkuda ka Aafrika Liit kui ka liibüalased.
Liibüas alanud Lääne sõjalise sekkumise pikkus sõltub riigi liidri Muammar Gaddafi enda käitumisest, ütles kaitseväe juhataja kindralleitnant Ants Laaneots intervjuus "Aktuaalsele kaamerale".
Välisminister Urmas Paet ei ole nõus väidetega, et Liibüa pommitamine viie suurriigi poolt on tekitanud vastuolusid Euroopa Liidus ja NATOs ning tema sõnul on kogu Gaddafi vastasel operatsioonil tuntav rahvusvahelise üldsuse toetus.
Soome välisminister Alexander Stubb leiab, et äsjast ÜRO julgeolekunõukogu otsust, mille alusel liitlased täna Liibüa diktaator Muammar Gaddafit ohjeldama asusid, võib pidada ajalooliseks verstapostiks.
Et riigiametid või elutähtsate teenuste osutajad pakuvad küberkurjategijatele huvi ei üllata kedagi. Tõsiasi, et igapäevaselt rünnatakse ka väikeettevõtteid tuleb ilmselt paljudele uudisena – sageli ka neile endile.