Omanike Keskliit: vee hinda tuleb langetada 25%

Maire Kasemaa 05. mai 2011, 10:51

Koduomanikke ühendava Eesti Omanike Keskliidu hinnangul tuleb pärast Tallinna Vee hinnatõstmise taotluse tagasilükkamist viivitamatult alustada hinna langetamismenetlust, kärpides hinda  25-30% võrra. 

Omanike Keskliidu volikogu liikme Priit Värgi hinnangul oli ette teada, et konkurentsiamet lükkab veemonopoli hinnataotluse tagasi, sest linnaga sõlmitud leping ei ole seadusest ülimuslik. Pealinna veehiiu kasuminumbrid ning varade tootlikus on aastaid olnud kordades kõrgemad, kui seadusega lubatud.

Hinnataotluse tagasilükkamine tähendab Omanike Keskliidu hinnangul eelkõige seda, et ka praegused hinnad on põhjendamatult kõrged ning vastuolus seadusega. Iga päev, mis möödub konkurentsiameti otsusega viivitamise tõttu, tähendab Tallinna Veele jämedalt 38 000-45 000 eurot (600 000-700 000 krooni) ebaseaduslikku tulu, mis võetakse otse tarbijate taskust, leiab Omanike Keskliit.

„Tallinna Vee huvides on Konkurentsiameti menetlusega viivitamine ja status quo säilitamine. Monopol kontrollib rahavoogu, makstes ka võimalikult suure osa ebaseaduslikult teenitud kasumist aktsionäridele välja,“ kirjutas Omanike Keskliit. 

Omanike Keskliit nõuab, et konkurentsiameti alustaks viivitamatult hinnalangetamise menetlusega.

„Konkurentsiamet on Tallinna Vee küsimust analüüsinud pea kaks aastat seega ei tohiks menetlustähtaegasid pikendada, nagu eelnevalt on juhtunud. Sest iga viivitatud päev on löök koduomaniku eelarvele ning vesi monopoli veskile,“ kirjutas Omanike Keskliit.

Omanike Keskliitu koondab üle 53 100 koduomaniku ning on oma liikmete kaitseks pöördunud Tallinna Vee vastu tsiviilhagiga Harju maakohtusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. May 2011, 10:51
Otsi:

Ava täpsem otsing