Wendre omanik Hunt võistleb Monte Carlos tipptegijatega

Kaisa Gabral 02. juuni 2011, 12:52

Eeloleval laupäeval Monte Carlos toimuval maailma ettevõtjate konkursil (World Entrepreneur Of The Year) esindab Eestit tekstiilitööstur, Wendre ASi omanik Peter Hunt.

Konkursil osalevad kokku 50 erineva riigi ettevõtjad.

„Peter Hundi  eeliseks on tähelepanu vääriv ettenägelikkus keerulistes majandusoludes, mida þürii kahtlemata kõrgelt hindab,“ märkis Entrepreneur Of The Year Eesti vastutav partner, Ernst & Young Baltic ASi juhatuse liige Ranno Tingas. „Kui arvatakse, et Euroopa tekstiilitööstusel ei lähe suure Aasia turu pealetungi tõttu hästi, siis Peter Hundi ettevõte on tõestanud vastupidist. Wendre AS oli üks väheseid omataolisi ettevõtteid, mis jätkas kriisiaastatel tootmisse investeerimist, kuna nägi ette, et Aasias on tooraine otsakorral. Müügimahtude suurendamine sellisel ajal on juba iseenesest näide suurepärasest juhtimisoskusest.“

Peter Hunt pälvis mullu novembris kohalikul osavõistlusel Eesti Aasta Ettevõtja tiitli, mis oli eelduseks World Entrepreneur Of The Year konkursile pääsemiseks. Tema juhitud Wendre AS on tänaseks tõusnud üheks suurimaks vooditekstiilide tootjaks Euroopas, millel on tootmisüksused Eestis ja Poolas ning mis Eestis pakub tööd ligi 750 inimesele.

„Ettevõtlust ei saa teha raha või kuulsuse eesmärgil. Seda tuleb teha kirega, siis on see hästi tehtud,“ sõnas Wendre AS juht Peter Hunt. „Sellegi poolest on suur privileeg osaleda nii prestiiþsel konkursil kõrvuti maailma parimatega, kes on teinud läbi sarnased katsumused. On meeldiv, et pannakse tähele ka selliseid ettevõtjaid, kes ei ole võib-olla nii kuulsad nagu IBMi või Microsofti juhid, aga kes teevad oma valdkonnas ja mastaabis äri siiski võimalikult hästi. Usun, et neil on mulle midagi õpetada ja ka vastupidi.“

Igal aastal Monte Carlos toimuv World Entrepreneur Of The Year lõppkonkurss on maailmas üks suurima mastaabiga ettevõtjate tunnustamiseks loodud üritusi, mis sai alguse 1986. aastal USAst. Konkursi osavõistlusi viiakse läbi enam kui 50 riigis ja 135 linnas, kus igal aastal tunnustatakse kõige edukamaid ja innovaatilisemaid ettevõtjaid üle kogu maailma – eesmärgiks on tunnustada just keskmisega suurusega ettevõtete juhte. Tänavu toimub WEOY konkurss 24ndat korda ning Eesti osaleb seal kolmandat järjestikust aastat. 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. June 2011, 18:53
Otsi:

Ava täpsem otsing