Katariina Krjutškova • 28. august 2011 kell 11:52

Toomla: Keskerakond on juba muutunud

Eilne Jüri Ratase 41%-line toetus partei kongressil näitas, et Keskeerakond pole enam endine, sest on tekkinud arvestatav jõudude vahekord erakonna sees, sõnas politoloog Rein Toomla.

„Olen seda meelt, et pooled on praegu võrdsed ja jõupoliitika siin enam ei toimi,“ ütles Toomla. Tema hinnangul pole tulus hambaid näitama hakata ei partei juhil Edgar Savisaarel ega Ratase leeril.

Pigem võiks Toomla hinnangul Ratas ja tema toetajad tasa ning targu talitada, sest arvatavasti veel eile kaotanud kandidaat võidab ajaga vaid toetust juurde.

„Nüüd on Keskerakond juba muutunud ja seda peab juhtkond arvestama,“ sõnas Toomla. Tema hinnangul peaks Savisaar nüüd lisaks oma tarkusele ka teistega aru pidama. Toomla arvates võiks kahe aasta pärast uutel esimehe valimistel juhi vaikselt välja vahetada.

Toetudes sotsiaaldemokraatide Sven Mikseri eduloole, võiks Keskerakonna uus esimees tõsta ka Keskerakonna toetust, arvas Toomla.

Eile valiti Keskerakonna kongressil taas uueks esimeheks Edgar Savisaar. Hääled jagunesid järgmiselt: Savisaarele 925 häält, Ratasele 643 häält.

Hetkel kuum