Kreeka suurpangad plaanivad ühinemist

Fredy-Edwin Esse, California 29. august 2011, 11:04

Kreeka suuruselt teine ja kolmas pank EFG Eurobank Ergasias SA ning Alpha Bank SA plaanivad varade kindlustamiseks ja majanduslanguse üleelamiseks leivad ühte kappi panna.

Anonüümsust palunud allika sõnul kogunevad mõlema panga juhatused täna, et tehingu tingimused heaks kiita, kirjutab Bloomberg. Koosolekute toimumist kinnitas Bloombergile ka üks teine anonüümne allikas.

Eile teatasid mõlemad pangad, et täna kell 14.00 kohaliku aja järgi antakse ühine pressikonverents, täpsustamata millest võib juttu tulla.

Pankade ühinemine tähendaks Kreeka suurima panga tekkimist, kel oleks varasid üle 150 miljardi euro, kontoreid üle 2000 ning hoiuseid enam kui 80 miljardi euro väärtuses. Ühe inimese sõnul on juba praegu Alphas osalust omavad Katari investorid ka uue panga tegemiste juures.

"Kreeka suurimate pankade ühinemine ja samaaegne kapitali lisandumine oleks tervitatud nii turu, regulaatorite kui poliitikute poolt," ütles UBSi pangandusanalüütik Alexander Kyrtsis. "Kapitali on vähe ja tehing võimaldaks pankadel paremat ligipääsu turule ja erainvestoriteni."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. August 2011, 11:04
Otsi:

Ava täpsem otsing