Saksa investorikindlus kolme aasta madalaim

Maarja-Liis Mitri 18. oktoober 2011, 18:36

Euroopa võlakriis, mis ohustab nii kommertspanku kui ka riigi majanduskasvu, viis investorite kindluse Saksamaal oktoobris kolme aasta madalaimale tasemele, vahendab uudisteagentuur Bloomberg.

Euroopa Majandusuuringute keskuse andmetel langes investorite ja analüütikute ootusi peegeldav näitaja septembri -43,3 punktilt oktoobris -48,3 punktile. Majandusteadlased prognoosisid keskmiselt langust -45 punktile. 

Nii aktsiad kui ka euro kurss kukkusid esmaspäeval, kui Saksamaa valitsus teatas, et 23. oktoobri Euroopa Liidu liidrite kohtumisel veel täielikku lahendust Kreeka võlakriisile ei esitada. Lisaks hoiatas Bundesbank, et vaatamata prognoositud tugevale majanduskasvule kolmandas kvartalis, on Saksamaa majanduse väljavaated halvenenud.

Analüütikud kardavad, et kui Kreeka murele kiiremas korras lahendust ei leita, ei suuda ka investorite kindlustunne taastuda, mis omakorda võib tähendada selle võrra pikemat ja sügavamat  majanduslangust.

Kuigi tuleviku väljavaated pole enam nii helged kui kevadel, usuvad Saksamaa suuremad majandusuuringute keskused siiski, et suurriigil õnnestub majanduskriisi vältida. Kui aprillis prognoositi riigi 2012. aasta majanduskasvuks 2%, siis nüüdseks on ennustust langetatud 0,8%-ni.

2011. aasta majanduskasvuks prognoositakse 2,9%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. October 2011, 18:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing