isePankur läbis miljoni eurose laenumahu piiri

Anne Oja 23. november 2011, 10:36

Eesti parima e-teenuse tiitli võitnud ning Põhjamaade vanimas sotsiaalpanganduse portaalis isePankur on nüüdseks inimeste vahel väljastatud üle ühe miljoni euro väärtuses laene, teatas portaali haldav OÜ Sõbralaen.

Laenukeskkonnale pandi alus juba 2008. aastal ning Eesti turul on tegutsetud 2009. aastast, mille jooksul on üle kaheksa tuhande era- ja juriidilise isiku vahel väljastatud laene enam kui miljoni euro väärtuses. Viimase poole aasta jooksul väljastatud laenude keskmine pikkus on 20 kuud ning intressimäär 24% aastas, muutes isePankuri keskkonna heaks alternatiiviks kommertspankadele. Eraisikud saavad taotleda kuni 3 000 ning ettevõtted kuni 10 000 euro suurust tagatiseta laenu.

Era- ja juriidilistest isikutest laenuandjatele on keskkonna kasutamine tasuta ning investeerimist saab alustada kasvõi viie euroga. 2010. aasta teisest poolest, mil keskkonnas viidi sisse pankadele sarnased krediidiriski hindamise protsessid, on investorite keskmine annualiseeritud tootlus 20,19% aastas, olles seega ligi kaks korda kõrgem aktsiaturgude keskmisest ajaloolisest tootlusest.

isePankuris on kasutajatel omavahel võimalik laenata või investeerida laenudesse. Tehingud toimuvad kasutajate endi vahel, lõigates välja finantsasutused. isePankur ei paku laene ega kogu investeeringuid ja deposiite, vaid võimaldab turuosalistele turvaliselt ja mugavalt internetis tehinguid sooritada, soovides seeläbi pakkuda laenajatele pankadest madalamaid intressimäärasid ning paindlikumaid tingimusi, samal ajal tagades investoritele kõrged tootlused.

Praegu valmistab isePankur ette keskkonna uut versiooni, et muuta teenuse kasutamist lihtsamaks ning samas pakkuda uusi tooteid. Lisaks on tehtud mitmeid ettevalmistusi üle-Euroopalise turu avamiseks, mille tulemusel on loodud valmisolek 17 Euroopa turule sisenemiseks. Peatselt avatakse isePankuri toel esimene sarnane keskkond Aafrikas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. November 2011, 10:37
Otsi:

Ava täpsem otsing