Rootsi kasv ületas ennustuse

Fredy-Edwin Esse, California 29. november 2011, 12:36

Eesti ühe peamise ekspordipartneri Rootsi majandus kasvas kolmandas kvartalis oluliselt kiiremini, kui majandusteadlased olid prognoosinud.

Rootslaste sisemajanduse koguprodukt kasvas kolmandas kvartalis aastases võrdluses 4,6%. Teise kvartaliga võrreldes toimus minimaalne aeglustumine, kuna toona oli kasvunumber 4,7%, vahendab Bloomberg.

15 ökonomisti prognoosisid Rootsile keskmiselt 3,4% kasvu. Rootsi eksport kasvas kvartaliga 1,6% võrra.

"Eksport on tugevalt aitamas, kui võttes arvesse maailmamajanduses toimuvat, siis me tõenäoliselt nägime viimast korda nii tugevat numbrit," ütles Nordea Banki ökonomist Annika Winsth Bloombergile.

Winsth lisas, et tänane number vähendab oluliselt tõenäosust, et Riksbank võib tuleval kuul vähendada baasintressimäärasid.

Netoeksport, mis arvestab impordimahte, tõstis SKP kasvu ainuüksi 2,5 protsendipunkti jagu, samal ajal kasvas eksport 8,2% ning import 3,8%. Rootsi majandus kasvas läinud aastal 5,6%, mis oli Euroopa Liidu kõrgeim näitaja.

OECD andmeil langeb Rootsi keskvalitsuse võlakoorem tuleval aastal 35,9%ni sisemajanduse koguproduktist, samas kui eurotsooni keskmine on 90,6%. Organisatsioon prognoosib Rootsi selleaastaseks majanduskasvuks 4,1%. Eurotsooni sama prognoos on kõigest 1,6%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. November 2011, 18:01

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing