Sirje Rank • 6. detsember 2011 kell 7:16

Soome suhtub S&P hoiatusse külma närviga

Euroala riikidele antud reitingukärpe hoiatusega püüab agentuur S&P survestada riike võlakriisile lahendust leidma, kommenteeris Soome rahandusministeeriumi majandusosakonna juhataja Jukka Pekkarinen YLE vahendusel.

15 euroala riigi seas sai hoiatuse sai ka tippreitinguga Soome.

„Tõenäoliselt üritatakse sel moel saata sõnumit nädala lõpus toimuvale Ülemkogule. S&P teatas, et otsus hoiatuse täideviimiseks või reitingu kärpimata jätmiseks tehakse tippkohtumise järel,“ ütles Pekkarinen, soovimata lähemalt spekuleerida, millised võiksid olla reitingu alanemise tagajärjed Soome majandusele. Ta ei usu, et üksi S&P otsus Soome reitingut alandada võiks valitsuse laenukulusid oluliselt suurendada.

„Üksikute otsuste mõju on suhteliselt väike. Turu reaktsiooni on raske ennustada. Mõju, kui see avalduma peaks, avaldub eelkõige pikaajaliste laenude intressimäärades. Tõenäoliselt jääb mõju tagasihoidlikuks ja ei kandu kuigivõrd edasi juba võetud laenude intressimääradesse.“

„Tippkohtumiseks valmistutakse täie tõsidusega. Pean üsna võimalikuks, et kohtumise otsused rahuldavad ka reitinguagentuure,“ ütles Pekkarinen.

Hetkel kuum