Anu Jõgi • 6. veebruar 2012 kell 13:34

Kreekas homme üldstreik

Kreeka suuremad ametiühingud korraldavad homme 24tunnise üldstreigi uute säästumeetmete ja troika võimutsemise vastu, kirjutab Ta Nea.

Juba täna õhtul korraldavad kommunistlikud erakonnad meeleavalduse, homseks ootavad riigi suuremad ametiühingud rahvast valitsushoone lähedale Syntagma väljakule.

Protestide ja streigiga väljendavad vasakpoolsed erakonnad ja ametiühingud rahulolematust käimasolevate läbirääkimistega ja Lucas Papademose valitsuse meetmetega, mis viivad rahva viletsusse.

Ametiühingud protestivad 24tunnise streigiga selle vastu, et Kreeka pool ja troika tunduvad jõudvat kokkuleppele miinimumpalga 20protsendises kärpimises hoolimata ametiühingute vastuseisust, ja teistes valusates meetmetes.

„Need pole läbirääkimised. See on brutaalne küüniline väljapressimine kogu kreeka rahvalt,“ ütles Kreeka erasektori ametiühingu GSEE juht Yannis Panagopoulos.

„Kõik Kreeka inimesed peavad aru saama, et 13. ja 14. palk on kuldpakend. Aga miks heita kõrvale kõik tööseadused ja kärpida palku nii erasektoris 20-30 protsenti, kuigi neid juba niigi kärbitud. Me ei saa aktsepteerida väljapressimist,“ ütles ta.

Neljapäeval otsustab GSEE juhtkomitee edasised protestimeetmed.Homme seisab Ateena transport, streigivad õpetajad, kohaliku omavalitsuste ametnikud, haiglatöötajad, meremehed ja mitme teise ametiühingu töötajad.

Hetkel kuum