Birjo Must • 7. veebruar 2012 kell 8:17

Amserv: autode müük kasvab üle Eesti

Amserv Grupi ASi tegevjuhi Mart Mägi sõnul oli jaanuaris üllatav, et lisaks pealinnale on uute autode müüginumbrid kasvamas ka mujal Eestis.

Auto Müügi- ja Teenindusettevõtete Liidu (AMTEL) teatel müüdi jaanuaris Eestis 1579 uut sõidu- ja tarbeautot ehk 14% võrra enam kui mullu samal kuul. Enimmüüdud automark oli Toyota 249 autoga, millest Amserv müüs 122.

„Jaanuari müügikasv oli nii üllatav kui ootuspärane. Üllatav ja meeldiv selles mõttes, et lisaks Tallinnale olid meie müüginumbrid selgelt positiivse trendiga ka teistes Amservi Toyota esindustes Tartus, Pärnus, Paides ja Viljandis,“ kommenteeris Mägi.

Juhile tundub, et Tartumaa on avastanud endale Toyota ning tellimuste ja müükide arv antud piirkonnas on järsult tõusnud.

Amservi poolt jaanuaris müüdud Toyota mudelite arvu kasvu taga seisid Mägi sõnul talvise kampaania käigus ennekõike Avensis ja Corolla. Samas ostsid kliendid talvele omaselt tavapärasest veelgi rohkem Eesti enimmüüdud maasturit Toyota Land Cruiser ning uut Toyota Hiluxit. Käesoleva müügi üheks põhjuseks saab lugeda ka head laoseisu meie esindustes, mis tagab kliendile auto kättesaamisel lühikese ooteaja, sõnas Mägi.

Amservi kasvuprognoos sellel aastal on Eesti turul umbes 10%. „Usume, et kasv jätkub järgnevatel kuudel, mida kinnitavad ka hetkel tellimuses olevate autode arv,“ lausus Mägi.

Hetkel kuum