Praegustes ebakindlates oludes on investeerida ja teeninduspiirkonda laiendada liiga riskantne, leidis Tallinna Vee juht Ian Plenderleith Infragate Eesti ja Rapla Vee aktsiate müüki kommenteerides.
"AS Tallinna Vesi on alati huvitatud võimalustest oma teeninduspiirkonda laiendada, kus pakutakse ELi nõuetele vastava kvaliteediga vee- ja kanalisatsiooniteenuseid," ütles Plenderleith. Tallinna Vee juht lisas, et börsiettevõtte tootmistulemustele ega võimekusele pole Eestis praegu konkurentsi.
"Usume, et saame oma laialdasi kogemusi kasutada, aidates teistel omavalitsusüksustel võimalikult efektiivselt oma elanikele kvaliteetseid teenuseid pakkuda. Kahjuks on seda praeguses ebakindlas regulatsioonikeskkonnas äärmiselt keeruline teha," märkis Plenderleith.
"Aktsiate hinna osas tooksin välja kaks aspekti. Esiteks, ärilisest seisukohast tuleks enne hinna kommenteerimist viia läbi üksikasjalik ettevõtte analüüs. Teiseks, regulatsiooni seisukohast lähtudes omab täielikult läbipaistva pikaajalise tariifiregulatsiooni metoodika puudumine igasugusele hindamisele negatiivset mõju," vastas Plenderleith küsimusele, kas advokaadibüroo Lextal pani Infragate Eesti ja Rapla Vee aktsiad müüki õige alghinnaga.
Plenderleith sõnas, et veefirmad opereerivad pikaajalises kasutuses oleva varaga, mis vajab ärisse pikaajalist kapitali. "Kui investoritel puudub pikaajalise lepingu näol tuleviku suhtes selgus, mõjutab see nende riskihinnangut, mis vähendab pakutavat hinda või viib neid otsusele pakkumist üldse mitte teha," ütles ta.
Pandipidaja Danske Bank A/S Eesti filiaal pani advokaadibüroo Lextal vahendusel enampakkumisele 200 Infragate Eesti ja 2400 Rapla Vee aktsiat.
Vee- ja kanalisatsioonitorustikke projekteeriva Infragate Eesti aktsiate alghind on 1 miljon eurot ning Rapla Vee aktsite alghind 0,49 miljonit eurot. Suuline enampakkumine toimub 9. märtsil.
Seotud lood
Rapla vallavolikogu võttis neljapäeval vastu otsuse osta AS Rapla Vee aktsiad hinnaga 495 000 eurot. Eelmise aasta augustis pakkus LHV samu aktsiaid 409 000 euroga. Rapla vallavanema Alar Mutli sõnul on aga müügihind olnud kogu aeg sisuliselt sama.
Augusti lõpus hakkas Saue vallas Laagris tööle rahvusvahelise toiduainetööstuse Solina uus 15 000 ruutmeetrine moodne tootmiskompleks. Selleks, et tehase logistika oleks sujuv, kiire ning turvaline, tegi Forus koostöös ettevõttega GoSwift nutika turvalahenduse. Lisaks hoolitseb Forus kogu territooriumi turvalisuse ja nõrkvoolusüsteemide hoolduse eest.
Hetkel kuum
“Kas nad äkki murravad mingeid salajasi lubadusi?"
Sõidame superrikastele mõeldud särtsuautoga Eesti teedel
Tagasi Äripäeva esilehele