Romet Kreek • 11. mai 2012 kell 8:21

Hilja Kreeka eurota jäämisele panustada

Tahate panustada Kreeka euroalalt lahkumisele? Selleks võib juba olla liiga hilja. Kasvanud panustamine pani suuremaid Briti kihlveokontoreid Willaim Hilli ja Ladbrokesit peatama Kreeka lahkumise kihlvedude vastuvõtmist.

William Hilli teatel oli panustamine sellele, et Kreeka lahkub euroalalt esimesena juba nii suur, et ettevõttele muutus selliste panuste võtmisega jätkamine liiga riskantseks.

„Kreeka on meil olnud favoriit juba pikka aega, kuid viimasel ajal on see muutnud ainsaks kihlveoks, mida inimesed soovivad sõlmida,“ ütles William Hilli pressiesindaja. „See ei ole kihlveokontoritele tervislik olukord. Meil on muutnud kihlveduderaamatu loomine peaaegu võimatuks.“

Ladbrokes teatas, et kihlvedu, et Kreeka lahkub euroalalt aasta lõpuks on nii populaarne, et nad pidid korduvalt muutma võidukoefitsente.

„Meile on kindlam lõpetada ära panuste võtmine, kui võidukoefitsentide muutmist jätkata,“ teatas firma esindaja. „Me oleme viimasel paaril päeval pidevalt koefitsente muutnud.“

Siiski saab veel Ladbrokesi juures panustada sellele, et Kreeka aktsiaturg kukub rohkem kui 25 protsenti ühel kauplemispäeval enne 2012. aasta lõppu.

Kuid kui arvate, et Kreeka lahkumisega algab euro lõpp 2012. aasta lõpuks, siis sellelt saab ühe naela 33kordistada. Et eurot ei ole 2015. aasta lõpuks koefitsendiks on 5/6 ja et aasta lõpuks on lahkunud euroalalt kaks või enam riiki 4/1.

Hetkel kuum