Rainer Saad • 5. oktoober 2012 kell 9:15

Eliitkooli kuulajaskond naeris Hispaania rahandusministri välja

Hispaania rahandusminister Luis de Guindos muutus eile Londoni Majandusülikoolis esinedes ootamatult koomiksitegelaseks.

Selline asi juhtus Hispaania rahandusministri Luis de Guindosiga, kellest sai eile Londoni Majandusülikoolis (London School of Economics) esinedes ootamatult koomiksitegelane.

„Hispaania ei vaja abipaketti,” ütles de Guindos tõsiselt saali ees seistes, kuid publiku hulgast kostus naeru. Isegi de Guindosi tõlk ei suutnud naeru tagasi hoida.

Ennast publiku naerust mitte segada lasknud de Guindos ütles, et Madridi reformikava on piisav hoidmaks ära täielikku abipaketti ja Euroopa Keskpanga võlakirjade ostmise programmi.

„Meil on Euroopa Keskpanga ettepanek käivitada sekkumine järelturul teatud tingimustel,” ütles ta. „Nad on nõudnud, et sekkumiseks on vaja teatud tingimusi.”

De Guindosi ettekande ajal hoiti LSE publiku seas üleval loosungit „Hispaania müügiks”.

Ebapopulaarsed kärpemeetmed on mitmeks päevaks tekitanud protestilaine Madridis, kus tuhanded meeleavaldajad nõuavad eelarvekärbete lõpetamist ja valitsuse laialisaatmist.

Hispaania rahandusminister ütles Londoni ülikooli kuulajaskonnale, et Hispaanial ei ole teisi valikuid. „Mõnikord peavad valitsused tegema ebapopulaarseid otsuseid,” ütles ta.

Hetkel kuum