Kristi Malmberg • 15. oktoober 2012 kell 10:04

Venelased rabavad Narva-Jõesuu kortereid

Narva-Jõesuu suurim elamuarendus Sunset Residence, mis kerkib Karjakajaka hotelli kohale, oli laupäevaseks sarikapeoks peaaegu välja müüdud. Enamasti tunnevad kevadeks valmiva 67 korteri vastu huvi Venemaa elanikud.

Kuuekorruseline hoone, mis rajati 1980. aastatel Narva elektrijaamade töötajate puhke- ja ravikeskuseks ning tegutses hiljem hotellina Karjakajakas, on nüüd rekonstrueeritud korteriteks, mida reklaamitakse luksuslike ja nüüdisaegsetena, kirjutab Põhjarannik. Endise hotelli kõrvale on kerkinud kolmekordne uus hoone, lisaks ridaelamud. Vabaduse tn 72 elamukompleksi arendaja on Eesti ja välismaisele kapitalile kuuluv OÜ Brave Capital.

Kuigi Sunset Residence’i korterid valmivad alles järgmise aasta kevadeks, on neist 60 protsenti välja müüdud, lisaks on mõned suuliselt broneeritud. “Selles mõttes võib öelda, et see projekt on väga edukas ja arendajal on soov Narva-Jõesuus uue projektiga edasi minna. Loodame, et leiame sobiva maatüki, kuhu ehitada ilusad majad,” ütles OÜ Brave Capitali konsultant Pavel Ivanov.

Tema sõnul on 95 protsenti venemaalastest ostjad, kes soetavad iga aastaga Narva-Jõesuusse üha rohkem kortereid, hoolimata piiriületusega seotud ebamugavustest. “Narva-Jõesuu on Peterburist ainult 140 kilomeetri kaugusel ja siin on tunduvalt turvalisem puhata kui Venemaal. Narva-Jõesuus on ilus ja puhas rand, kõik räägivad vene keelt, on olemas venekeelne kool. Mõned inimesed mõtlevad isegi siia kolida.”

Ivanovil on Narva-Jõesuus kogemus ka uusarendusega aadressil Kesk tn 2, mille 18 korterist 16 omandasid Venemaa elanikud.

Sunset Residence’i 67 korterist pooled on stuudiokorterid, ülejäänud valdavalt kahe-kolmetoalised. “Kõige suurem korter on 163 ruutmeetrit ja asub kuuendal korrusel. “See on penthouse‘i tüüpi avar kahe vannitoa, sauna, suurte akende ja rõduga korter,” kirjeldas Ivanov. Hinnad jäävad vahemikku 79 900 ja 257 900 eurot.

Hetkel kuum