Kaisa Gabral • 23. oktoober 2012 kell 10:04

Ettevõtja liigub "tänu" Eesti Energiale Eestist väljapoole

Eesti Energia otsus lõpetada Narva elektrijaamades hakkepuidust rohelise energia tootmine pani hakkepuidufirma ReinPaul Lätti laienema.

"Eks me proovime seal teha, Eestis on tänu Narvale turg väikseks jäänud. Me tegelikult viis aastat tagasi tegime juba Lätis tööd, kuid jah, kuulutused on lehes ja vaatame, kuidas seal minema hakkab," rääkis ettevõtte üks omanik Paul Tiisler, kelle ettevõte otsib hetkel Lätti toomisjuhti.

"Võtame Baltikumi ühena, kui läheb Lätis hästi, siis läheme edasi ka Leetu. Kuid Eestis on konkurents suhteliselt tihe. Me otseselt firmat ei laienda, vaid hajutame oma tegevust," märkis Tiisler ja lisas, et teab veel ettevõtteid, kes Läti ja Leedu suunal maad kompavad.

Seoses valitsuse kooskõlastusringile läinud elektrituru seaduse muutmise eelnõuga, mis kehtestab tagasiulatuvalt 375 GWh piiri rohelise elektri tootmisele Balti elektrijaama koostootmisplokis, lõpetati Narva elektrijaamades tänavu augustis hakkepuidust taastuvenergia tootmine. Ettevõttele Reinpaul OÜ oli see suur löök, sest 60% nende mahust läks Narva elektrijaamadesse.

“See mõjub meie ettevõttele ülikehvasti. 60% meie kogumahust läks Narva elektrijaamadesse. Meil on suured kohustused, materjali on palju varutud, raha kõvasti alla pandud, mis saab edasi? Eks proovime asju ümber mängida, inimesi koondada,” rääkis toona telefonis uudisest löödud Paul Tiisler.

Eesti Energia juhatuse liige tootmise valdkonnas Raine Pajo lausus toona, et põlevkivist elektri tootmine on küll suurema keskkonnamõjuga, kuid kuna kavandatav seaduse muudatus jõustuks tagasiulatuvalt alates 1. jaanuarist 2012, otsustati peatada biokütuse kasutamine vältimaks ettevõttele kahjumi tekitamise riski.

Hetkel kuum