30. oktoober 2012 kell 10:11

Nissan viitas kasumihoiatusele

Jaapani suuruselt teise autotootja sõnul on "realistlik" oodata ettevõttelt majandusaasta prognooside alandamist, kui firma avalikustab järgmisel nädalal majandustulemused.

"On tõsi, et oleme juba konkurentidelt kuulnud hoiatusi, kus prognoose on alandatud ning see on väga realistlik," ütles firma tegevjuht Carlos Ghosn intervjuus CNBC-le. Nissan teatab enda majandusaasta teise kvartali tulemused 6. novembril.

Jaapanivastased protestid Hiinas on hävitanud Jaapani autotootjate müüginumbreid, mille tulemusel kukkus Nissani müük septembris aastases võrdluses 35% ning tootmist vähendati 20%.

Kuigi Ghosni sõnul on kliendid taas vähehaaval leidmas tagasitee firma esindustesse, ei oota Nissani juht olukorra normaliseerumist enne aasta lõppu.

"See taastumine võtab kuid aega, enne kui me jõuame mingisugusele normaalsele tasemele tagasi," ütles Ghosn. "Arvan, et olukord kestab järgmise aastani vähemalt, kui saame lõpuks taastada normaalsed mahud."

Nissan teenib veerandi kasumist Hiinas, mis tähendab, et firma kannatab kodumaiste konkurentidega võrreldes rohkem. Hetkel ootab Nissan ülemaailmse müügi kasvu 9,5% võrra, 10,3 triljoni jeenini (100 miljardi euroni).

Samal ajal ootavad analüütikud ka Toyotalt prognooside alandamist, kui firma tuleb esmaspäeval lagedale oma majandustulemustega.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum