Sirje Rank • 5. detsember 2012 kell 7:43

Suurriikidest Venemaa korruptsiooni TOPi tipus

Värske korruptsiooniindeksi avalikustanud Transparency Internationali 176 riigi võrdluses on maailma suurimatest majandusruumidest ja G20 riikidest kõrgeima korruptsiooninäiduga jätkuvalt Venemaa, jäädes tahapoole Nicaraguast ja Ugandast.

176 riigi võrdluses asetus Venemaa tänavu 133. kohale, mis on mulluse 143. kohaga võrreldes siiski edasiminek. Samas näitab madal asetus, et Venemaa valitsuse jõupingutused korruptsiooni ohjamisel on alles vähe vilja kandnud, vahendas agentuur Bloomberg.

Indeksi aluseks on 13 erinevat uuringut ning need baseeruvad eelkõige korruptsiooni tajumisel. Indeksi koostajad olid sunnitud nentima, et kaks kolmandikku riikidest said punkte alla 50, arvestuses, kus 100 tähistas korruptsioonivaba ja 0 kõige suuremat korruptsiooni.

"Tänapäeval tunnistatakse üha enam, et kõrge korruptsioonitase avalikus sektoris on pidurdanud maailmamajanduse toibumist," ütles TI tegevjuht Cobus de Swardt.

Teistest suurematest riikidest oli USA tänavu 19. kohal (mullu 24.), Saksamaa 13. kohal (14), Jaapan ja Suurbritannia 17. kohal ning Prantsusmaa 22. kohal. Hiina langes pingereas läinud aasta 75. kohalt tänavu 80. kohale.

Maailma kõige vähem korrumpeerunud riigid tänavuse pingerea järgi: Taani, Soome, Uus-Meremaa, Rootsi, Singapur, Šveits, Austraalia, Norra, Kanada, Holland.

Maailma kõige korrumpeerunumad riigid: Somaalia, Põhja-Korea, Afganistan, Sudaan, Myanmar, Usbekistan, Turkmenistan, Iraak, Venezuela.

Hetkel kuum