Sirje Rank • 5. september 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Euroopa Keskpank intressimäära ei muutnud

Euroopa Keskpank jättis euroala enim jälgitud baasintressi määra täna 0,50% tasemel muutmata.

Otsus oli ootuspärane, sellist tulemust olid prognoosinud kõik 56 agentuuri Bloomberg küsitletud analüütikut.

Taas oodatakse suurema huviga Euroopa Keskpanga juhi Mario Draghi tänast pressikonverentsi, kus ta intressiotsust kommenteerib.

Euroala majandusest on hakanud tulema positiivseid signaale ning sellest on intressiootused turul tõusma hakanud. Liiga vara, andis Draghi mõista läinud kuul.

Juulis astus Draghi Euroopa Keskpanga jaoks pretsedenditu sammu, andes teada, et pank, mis on alati korrutanud, et ette midagi kunagi ei lubata, kavatseb euroala intressimäärad rekordmadalal hoida veel pikalt. Ei välistatud isegi uut kärbet.

Nüüd on turgudel tasapisi tugevnenud optimism Draghi sõnade jõudu nõrgestanud. Nii ollakse täna ootel, kuidas Draghi selle dilemma lahendab. Üheltpoolt on positiivne, et euroala majanduses on toibumise märgid, nii nagu keskpank isegi on prognoosinud. Samas ei vaja euroala majandus praegu veel intressimäärade tõusu.

"Euroopa Keskpank jääb ilmselt oota ja vaata positsioonile," ütles agentuurile Bloomberg HSBC Trinkaus & Burkhardt AG ökonomist Stefan Schilbe. "Draghi on ilmselt väga ettevaatlik, et ta liiga optimistlikult ei kõlaks. Ta ei rõhuta intressikärpe teemat ilmselt nii palju kui läinud kuul, kuid liiga vara on seda ka täiesti kõrvale heita."

Oodatakse ka seda, kas keskpank annab mingit lisainfot, kui pikaks ajaks intressimäärad euroalal rekordmadalale jäävad. Kas on mingi näitaja, millest keskpank lähtub. Nagu näiteks töötuse määr, millest joonduvad USA ja Suurbritannia keskpank.

Teisipäeval avaldatud Eurostati andmed kinnitasid, et kuus järjestikust kvartalit euroalal väldanud majanduslangus sai teises kvartalis läbi.

Täna teatab Euroopa Keskpank värske majandusprognoosi, mis analüütikute hinnangul oluliselt juunikuisest prognoosist ei erine. Viimase järgi prognoosis keskpank euroalal tänavu 0,6% suurust SKP langust ning tulevaks aastaks kasvu taastumist.

Euroala enim jälgitud baasintressi määr on 0,5% tasemel selle aasta maikuust.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt