Viimase eurobaromeetri andmeil on Eesti inimeste suurimad mured seotud hinnatõusu ja töötusega.
Olulisemateks riigi ees seisvateks muredeks peavad inimesed järgmisi probleeme: hinnatõus (51%), töötus (31%), majandus (34%), tervishoid ja sotsiaalkindlustus (25%), pensionid (12%), maksud (10%), haridus (10%), kuritegevus (7%).
"Juba mitmed aastad on inimeste mure kuritegevuse pärast püsinud madalal tasemel. Kuigi võib eeldada, et inimeste jaoks on muud sotsiaalsed probleemid aktuaalsemad, kinnitab nii raskete kuritegude arvu kui ka näiteks varguste vähenemine viimastel aastatel, et inimestel on reaalseid kokkupuuteid kuritegevusega tõepoolest vähem," ütles justiitsminister Hanno Pevkur eurobaromeetri tulemusi kommenteerides.
Aastail 2004–08 oli kuritegevus pidevalt peamiste murede hulgas. Kõige suurem oli Eesti elanike mure kuritegevuse pärast 2006. aasta kevadel, kui kuritegevust nägi põhiprobleemina 48% vastanutest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Majanduskriisi tingimustes vähenes mure kuritegevuse pärast märkimisväärselt ning alates 2010. aasta sügisest on mure kuritegevuse pärast olnud stabiilselt madal. Kuritegevust on viimase kahe aasta jooksul pidanud põhiprobleemiks 7-9% Eesti elanikest.
Eurobaromeetri küsitluse raames uuritakse igal kevadel ja sügisel Euroopa Liidu liikmesriikide elanike arvamust selles osas, mis on peamine riigi ees seisev probleem.
Muresid võib järgneva valiku hulgast välja tuua kaks: hinnatõus, majanduslik olukord, kuritegevus, tervishoiusüsteem, energia- ja keskkonnakaitsega seotud teemad, tööpuudus, maksud, pensionid, haridussüsteem, elamumajandus, kaitse- ja välispoliitika, sisseränne, terrorism, valitsusvõlg, muu, ei oska öelda.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!