Ave Lepik • 4. detsember 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Rimi projektijuhil pistise võtmise kahtlus

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ametnikud pidasid esmaspäeval kinni Rimi Eesti Food ASi kinnisvaraosakonna projektijuhi, keda kahtlustatakse korduvas pistise võtmises suures ulatuses.

Projektijuhi peamiseks ülesandeks oli arendusprojektides vajalike tööde ja teenuste tellimine, tööde järelevalve  ja valminud objektide vastuvõtmine. Selle käigus eelistas kahtlustatav töövõtjatena kindlaid ettevõtteid, kes kahtlustuse järgi maksid selle eest talle pistist, vahendasid politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo ning Põhja ringkonnaprokuratuur.

Sama kriminaalmenetlusega seoses otsis korruptsioonikuritegude büroo läbi veel mitme töövõtjana tegutsenud äriühingu ja esindaja ruumid.

Kokku on praegu esitatud kahtlustus üheksale füüsilisele isikule ja ühele juriidilisele isikule.

Kriminaalmenetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ning juhib Põhja ringkonnaprokuratuur. Menetlusele on olulist kaasabi osutanud Rimi Eesti Food AS.

"Täpsemaid selgitusi ei ole käesoleval hetkel kahjuks võimalik avaldada, kuna need võivad kahjustada kriminaalmenetluse läbiviimist. Saame vaid kinnitada, et ettevõte on antud kuriteos kannatanu ning mõistagi oleme igati valmis koostööks uurimise käigus," teatas Rimi pressiesindaja Katrin Bats.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt