Raivo Sormunen • 14 märts 2013

Citi ostis miljonite eest Tallinki aktsiaid kokku

Möödunud reedel viimase kahe ja poole aasta suurima käibega üllatanud Tallink Grupi aktsiatehingute tagamaa on nüüdseks teada. Väärtpaberite ostjaks oli detsembris laevanduskontserni suurimaks aktsionäriks tõusnud CVCI Growth Fund II tütarettevõte Baltic Cruises Holding L.P.

Aktsiaraamatu alusel on Baltic Cruises Holding ostnud möödunud reedel Äripäeva andmeil juurde 5,25 miljonit Tallink Grupi aktsiat ning tõstnud oma osalust Tallinkis 15,72% 16,5%ni.8. märtsil kahe suure blokktehingu käigus liigutatud aktsiate hinnaks oli 1,00 eurot aktsia kohta ja tehingu kogumahuks seega 5,25 miljonit eurot.

Suurimaks müüjaks olid SEB-ga seotud kliendid, kelle taga on tõenäoliselt investeerimisfondid. Nii on vähenenud Skandinaviska Enskilda Banken AB Rootsi klientidele kuuluvate Tallinki aktsiate arv 2,05 miljoni ja Skandinaviska Enskilda Banken S.A.-le kuuluvate väärtpaberite arv 1,49 miljoni võrra.

0,75 miljonit aktsiat on läinud JPMorgan Chase Bank, National Association on Behalf of Swedish residents kontoilt, 0,5 miljonit aktsiat Sven Lennart Alpstalile kuuluvalt OÜ-lt Luksusjaht ja 0,41 miljonit väärtpaberit Bank of New York Mellon SA NV/Omnibus BT`g kontolt.

13. detsembril 2012 ostis Baltic Cruises Holding viielt Tallink Grupi suurinvestorilt 116,56 miljoni euro eest ära 15,73 protsendise osaluse börsifirmas ja tõusis sellega Tallink Grupi suuruselt teiseks investoriks. Toona oli tehinguhinnaks 1,10 eurot aktsia kohta.Suuraktsionäride vahel sõlmitud lepingu kohaselt keelas Baltic Cruises Holding teistel suuromanikel kuni 30. aprillini aktsiaid juurde osta.

Tallink Grupi aktsia on alates 13. detsembrist tõusnud 0,773 eurolt 0,972 euroni ehk 25,7%.

 

Hetkel kuum