Jaga lugu:

Ecomeni rektor: me pole süüdi

Majanduse ja Juhtimise Instituudi Ecomen rektori Hanon Barabaneri kinnitusel teatas politsei 16. mail haridusministeeriumile, et Ecomen pole väljastanud diplomeid isikuile, kel puudub nende saamiseks õigus.

"Tahaksin tänada kõiki, kes toetasid meie instituuti meie jaoks mitte kõige tavalisematel päevadel," märkis Barabaner oma teates.

Haridus- ja teadusministeerium teatas mai alguses, et Ecomen väljastas diplomeid isikuile, kel puudub nende saamiseks õigus. Riiklik järelevalve viidi läbi 1. veebruarist 31. märtsini ning esialgne kahtlus leidis tõendamist. Lisaasjaolude ilmnemisel tekkis vajadus kogu kõrgkooli õppetegevuse järelevalveks.

Selleks kaasati SA Archimedese Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuuri kaudu ärinduse ja halduse valdkonna eksperte. Ekspertiisi tulemusel selgus, et nii Eestis kui ka Tšehhis oli õppetöö korraldus ebausaldusväärne ning kvaliteet ebarahuldav.

Ühtlasi tuvastati otseseid rikkumisi. Näiteks eksameid sooritati ja lõputöid kaitsti ebaloomulikult lühikese aja jooksul. Ühel tõendatud juhul läbiti nelja-aastane õppekava 98 päevaga.

Politseile anti uurimiseks kolm rikkumist. Leiti tõendeid, mille põhjal instituut pakkus magistriõpet, omamata selleks luba. Samuti on põhjust kahtlustada allkirjade võltsimist ning lisaks kasutas õppeasutus pitsatil riigivapi kujutist, mida tohib kasutada ainult riigiasutus.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum