4. oktoober 2013
Jaga lugu:

Alibaba ei tule börsile enne järgmist aastat

Kahe firma plaanidega kursis oleva inimese sõnul ei plaani Alibaba Group Holding enda aktsiaid börsile tuua enne järgmist aastat.

"Nad pole veel palganud isegi pankureid," ütles üks anonüümsust palunud allikas. Lisaks pole Hiina suurim e-kaubandusfirma otsustanud, kas ta toob aktsiad turule Shanghais või New Yorgis, kuid otsus peaks varsti tulema.

Otsus järgmise aastal börsile tulla võib kahjustada Yahoo aktsiaid, kes omab veerandit Alibabast, vahendab MarketWatch. Paljud Yahoo investorid on lootnud varasemale tehingule.

Yahoo aktsia rallis 9% 17. juulil, kui firma avalikustas enda Hiina investeeringu finantsandmed. Yahoo on aasta peale 70% plussis ning firma aktsiasse on Alibaba osalus tugevalt sisse hinnatud.

Viimases kvartaliaruandes avalikustas Yahoo, et aasta esimeses kvartalis teenis Alibaba käibena 1,38 miljardit dollarit ning kasumina tiksus firma kaukasse 669 miljonit dollarit. Võrdluseks teenis teine kuum IPO ehk Twitter samal ajal 121 miljonit dollarit ning sai 42,2 miljonit dollarit kahjumit.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum