Ave Lepik • 7. oktoober 2013 kell 10:10

Lausing: tundmatu raha andis Simson

Endise keskerakondlase Tarmo Lausingu kinnitusel andis talle 350 000 krooni tundmatu päritoluga sularaha "annetajate" leidmiseks partei toonane peasekretär Kadri Simson.

"Minu esimene soov ei olnud seda nime avalikustada, aga nädalavahetusel tuli see nimi välja," vahendas Lausingu öeldut Aktuaalsele kaamerale ERRi uudisteportaal.

AK küsimusele, et kas tal on fakte varjatud rahastamise kohta ka hilisemast ajast kui eelmise kümnendi keskpaik, vastas Lausing, et võib-olla. "Ma vaatan, kuidas erakond käitub. Kui ta käitub hästi ja võtab ette mingeid meetmeid, katsub ennast puhastada ja parandada, siis võib-olla ma ei avalda rohkem. Kui on vastupidi, siis ma vaatan, mis ma teen," vastas Lausing.

Möödunud nädalal avalikustas Lausing, et üks Keskerakonnas ja ka riigis kõrgel kohal olev isik andis talle aastate eest 250 000 ja hiljem 100 000 krooni tundmatu päritoluga raha, millele Lausing pidi annetajad leidma.

Nädalavahetusel tunnistas endine keskerakondlane Henri Kaselo Päevalehele, et aastatel 2005–07, kui ta kuulus noortekogu juhina Keskerakonna juhatusse, andis peasekretär Kadri Simson ka talle suurtes kogustes sularaha.

Kadri Simson ütles täna Delfile, et on Lausingule ja Kaselole andnud raha üliõpilasesinduste valmiste jaoks. „Olen veendunud, et kui Tarmo Lausing andis esialgu oma intervjuu, siis ta ei pidanud silmas mind,“ lausus Simson delfile. „Lausing andis ka selgitusi, et tahab seda inimest, keda ta silmas peab, kaitsta ja ei taha tekitada ebameeldivusi. Ju ta siis nüüd on leidnud inimese, kellele ta ebameeldivusi tekitada tahab.“

Simson vaatas enda sõnul üle ka Lausingu poolt viidatud annetuste perioodi ja ei näinud seal selliseid annetusi nagu Lausing nimetas. Samuti ütles ta, et Kaselo seostab 2009. toimunud KOV valimiste piirkondade rahastamisega, aga sel ajal polnud Simson enam Keskerakonna peasekretär.

Hetkel kuum