Indrek Kald • 3. oktoober 2013 kell 6:08

Lausing: must raha Keskerakonnale

Keskerakonnast hiljuti lahkunud endine partei juhatuse liige Tarmo Lausing annetas erakonnale 250 000 krooni partei keskkontorist tulnud tundmatu päritoluga raha.

"Mulle anti erakonna tähtsa ametniku poolt raha. Seal oli 250 000 krooni ja ma pidin leidma annetajad," meenutas ta 2005. aastal toimunud sündmust Eesti Ekspressile.

Lausingu väitel jõudis raha temani mustas kilekotis viie 500krooniseid sisaldava rahapakina, kuid kellelt käsk tuli, ei selgu. "Ma ei taha öelda, kuna ka tema oli käsutäitja, aga ta on praeguseni nii erakonnas kui ka riigis juhtival kohal," täpsustas ta.

Tarmo Lausing on olnud Keskerakonna noortekogu juht, Jüri Vilmsi sihtasutuse esimees, Tallinna volikogu aseesimees ja ka keskpartei juhatuse liige. Hiljuti astus ta erakonnast välja.

Reformierakondlane Silver Meikar tunnistas mullu mais, et annetas aastail 2009–10 parteile üle 100 000 krooni tundmatu päritoluga raha, mille sai erakonna keskkontorist Kristen Michali ning Kalev Lillo vahendusel. Varjatud rahastamist eitanud Reformierakond viskas Meikari endi seast välja.

Hetkel kuum