Sirje Rank • 8. oktoober 2013 kell 7:56

Briti töösturid lõid 5% klubi, sihikul oskustööjõu põud

Grupp Suurbritannia juhtivaid tööstusettevõtteid teatas, et võtab kohustuse palgata viie aasta jooksul 5% tööjõust värskelt kooli lõpetanud noorte või praktikantide seast, et lahendada korraga nii vajalike oskustega tööjõu puudust kui kõrge töötuse probleemi Briti noorte seas.

"Värsked märgid Suurbritannia majanduse toibumisest ei too jõukuse kasvu, kui me ei tegele probleemiga, kus 20protsendine tööpuudus noorte hulgas eksisteerib koos kroonilise oskustööjõu nappusega," teatasid "5% klubi" asutajad ajalehele Financial Times läkitatud kirjas.

Algatuse eestvedaja on kaitsetööstuse firma Qinetiq, koos mitmete FTSE 100 indeksisse kuuluvate firmadega. Eesmärk on kaasata algatusse ka teenuste ja jaemüügi sektor ning veel tööstus- ja tehnoloogiasektori firmasid.

Klubi liikmed võtavad ühtlasi kohustuse kajastada eesmärgi täitmist oma majandusaruannetes.

Qinetiqi tegevjuht Leo Quinn ütles FT-le, et äriliidrid tunnetavad kõik kroonilist oskustööjõu nappust, mis pärsib firmade konkurentsivõimet. "Samas kuuleme tänase 20protsendise noorte tööpuuduse juures räägitavat peamiselt sellest, mida valitsus ja haridussüsteem peaksid probleemi lahendamiseks tegema. Töökohti loob aga tööstus."

Hetkel kuum