21. oktoober 2013 kell 18:54

Roubini: Kutsuge mind realistiks

Bloomberg TV-le antud intervjuus jagas mõjukas ökonomist Nouriel Roubini investoritele soovitusi raha investeerimiseks ning palus inimestel lõpetada tema kutsumise "härra hävinguks", öeldes, et ta on tegelikult realist.

Roubini jätkas enda positiivse vaate edastamist aktsiate kohta. "Ma arvan, et globaalne taastumine leiab aset, mistõttu võiksid investorid olla aktsiates marginaalselt ülekaalus," vastas Roubini Bloombergi küsimusele kuidas investeerida 1000 dollarit.

Ta rõhutas, et investorid peaksid hajutama investeeringuid, ostes nii USA kui teiste riikide väärtpabereid. Roubini soovitab olla alakaalus arenevatel turgudel, tuues välja, et arenenud majandustest nagu Jaapan ja Suurbritannia on tulnud rohkem positiivseid signaale.

Roubini sõnul peaksid pikaajalised intressimäärad tasahaaval tõusma hakkama, mistõttu võiks võlakirjades olla pigem alakaalus.

Lisaks käis ökonomist välja mõtte, et tuleks lõpetada tema kutsumine "härra hävinguks". Hüüdnimi, mille ta teenis finantskriisi ennustamisega.

"Ma eelistan, et mind kutsutaks "härra realistiks". Ma ei ole ei pessimist ega optimist. Ma ei ole n-ö püsikaru," ütles Roubini. "Praegu on käimas globaalne taastumine, mistõttu ma arvan, et peab olema realist asjade suhtes, mis võivad minna hästi ja mis halvasti," lisas ta.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum