1. november 2013 kell 18:25

Tesla tegi oktoobris ajaloo suurima kukkumise

Elektriautode tootja Tesla Motors kannatas oktoobris enda ajaloo suurimat turuväärtuse langust, kuna osa investoreid kartis, et Elon Muski juhitava firma aktsia on liiga kiiresti üles lennanud.

Tesla aktsia odavnes oktoobris 17%, mis on esimene kuine langus pärast veebruari ning suurim pärast 2010. aasta detsembrit, kirjutab Bloomberg. See vähendas California autotootja turuväärtuse 30. septembril saavutatud 23,5 miljardi dollarilisest tipust 19,4 miljardini oktoobri lõpuks.

Huvitav on veel fakt, et 4,1 miljardi dollariline turuväärtuse langus ületab Tesla 4 miljardi dollarilist turuväärtust selle aasta alguses.

Kuigi investorid on andnud firmale väärtuse, mis ületab 262-kordselt prognoositavat kasumit, on firmal endiselt ees mitmeid väljakutseid - tootmise kasvatamine, Model S-i edukas müük Aasias ja Euroopas, müügivõrgustiku laiendamine ning uue linnamaasturi turule toomine. Seda kõike tuleb teha vältides samal ajal defekte ja viivitusi, mis vihastab kliente ning kahjustab firma mainet.

"Aktsia on praegu hinnastatud ideaalseks tegutsemiks," ütles Bloombergile Robert W. Bairdi analüütik Ben Kallo, kes oktoobris alandas Tesla soovituse osta pealt neutraalseks.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum