Tallinn: erakoolide rahastamine on riigi asi

Eliisa Matsalu 22. jaanuar 2014, 13:15

Keila erakool Läte esitas prokuratuurile avalduse Tallinna linnaametnike vastu, kes ei maksa koolile tegevuskulude toetust. Raepress kinnitab, et prokurör lükkas kooli taotluse tagasi.

Haridusamet leiab, et menetlustaotluse tagasilükkamine on õigustatud, sest erakoolide rahastamine on riigi ülesanne.

Erakooliseaduse järgi peab iga kohalik omavalitsus maksma oma elanikeregistris kirjas olevate erakooli õpilaste pealt pearaha, kuid haridusamet toetub kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse § 6 lg 5-le, mis näeb ette, et kohalikule omavalitsusele pandud riikliku kohustustega seotud kulud kaetakse riigieelarvest, selgitas Raepress.

„Riik ei ole seadusest tulenevat kohustust täitnud ega kohalikele omavalitsustele rahalisi vahendeid eraldanud,“ kommenteeris Raepress saadetud pressiteates.

Raepressi sõnul selgitati seaduse kehtestamisel, et seadusemuudatus ei too kohalikele omavalitustele lisakulusid. „Seega kui riik asub täitma seadusest tulenevat kohustust eraldada riikliku ülesande täitmiseks vajalik raha, alles siis saab kohalik omavalitsus tasuda erakoolile vastava summa,“ väitis Raepress.

Keila erakool Läte esitas läinud reedel Põhja ringkonnaprokuratuurile avalduse, et algatataks uurimine Tallinna linnaametnike vastu. Kool süüdistab ametnikke seaduste mittetäitmises ja arvete tasumata jätmises. Erakooli juhataja Anne-Lii Kerge sõnul on linnal neile arved maksmata alates möödunud aasta maikuust ning summa küündib 12 000 euroni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    22. January 2014, 15:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing