Nõus erakorraliste valimistega

Sirje Rank 21. veebruar 2014, 13:12

Ukraina president Viktor Janukovitš teatas täna, et on valmis korraldama riigis ennetähtaegsed presidendivalimised.

Samuti on ta nõus looma rahvusliku usalduse valitsuse ning tagasi pöörduma 2004. aasta konstitutsiooni juurde, kus presidendil ei ole nii suurt võimu kui praegu kehtiva põhiseaduse järgi.

"Ma annan teada, millised sammud on vajalikud, et taastada rahu ja ära hoida uute inimeste hukkumine," seisab Janukovitši avalduses.

Millal erakorralised valimised võiksid toimuda, seda presidendi veebilehel avaldatud teade ei täpsusta.

Ajalehe Financial Times Brüsseli korrespondent Peter Spiegel säutsus Twitteris Euroopa Komisjoni pressikonverentsilt, et Euroopa Liidu rahandusministrite eilne kokkulepe sanktsioonide kehtestamisest Ukraina vägivalla eest vastutavate isikute suhtes on jõus ja ettevalmistused jätkuvad. Allikaks komisjoni pressiesindaja.

Saksamaa kantsleri Angela Merkeli pressiesindaja Steffen Seibert kommenteeris agentuuri Bloomberg vahendusel Berliinis: "Näeme ettevaatlikku võimalust, võibolla viimast võimalust, käivitada poliitiline protsess, mis võib juhatada teed Ukraina sügavast kriisist välja."

Kiievis jätkusid läbirääkimised opositsiooniga. Kohaliku meedia vahendusel tahtsid protestijad näha Janukovitši kohest lahkumist. Lõpuks lepiti, et valimised toimuvad hiljemalt detsembris ning et 2004. a konstitutsioon jõustub 48 tunni jooksul, vahendas Bloomberg.

"Oleme allkirjastamiseks valmis. See on Ukraina jaoks hea kompromiss - annab rahule võimaluse. Avab tee reformidele ja Euroopale. Poola ja EL toetavad seda," säutsus Poola välisminister Radoslaw Sikorski Twitteris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. February 2014, 10:22

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing