Börs: Venemaa sekkumine Ukraina kriisi tõmbas turge tagasi

Raido Neemre 28. veebruar 2014, 23:19

USA turud püsisid täna stabiilsed. Turgudele tõi elavust kuuldused Venemaa võimalikust sekkumisest Ukraina kriisi, mis olid potentsiaalselt faktorid, mis tõmbasid turge tagasi.

The Wall Street Journal, viidates Venemaa Interfaxi uudisteagentuurile, teatas, et Venemaa saatis oma sõjaväe Krimmi ning võttis kohaliku parlamendi üle.

Mitmete tehnoloogiasektori ettevõtete, sealhulgas Apple ja Tesla Motors aktsiad kukkusid.

Apple aktsiad tegid languse ja pöördusid negatiivseks, kuna iPhone tootja täna toimunud aktsionäride koosolekul hääletasid investorid maha kõik ettepanekud, mis hääletusele pandi.

“Investorid lootsid koosolekult ettevõtte, mille suhtes on kõrged ootused, uusi uudiseid, kuid pidid pettuma”, sõnas Lindsey Groupi turuanalüütik Peter Boockvar.

USA Kaubandusministeeriumi korrigeeritud andmete kohaselt kasvas USA SKP neljandas kvartalis 2,4%, jaanuaris ennustati kasvuks 3,2%. Majandus kasvas kolmandas kvartalis 4,1%.

“Hoolimata andmete korrigeerimisest, oli 2013. aasta teine pool siiski tugevam, kui esimene pool ning me ootame, et 2014. aasta saab olema parem, kui 2013. aasta. Tänased andmed ei muuda seda vaatenurka ning kuigi majanduskasv ei ole nii hea, kui see võiks olla, on kasv siiski kiirenemas,” sõnas BTIG analüütik Dan Greenhaus.

Indeksitest tegi Dow Jones täna 0,23% tõusu ning lõpetas päeva 16310,60 punktil. S&P tõusis 0,28% ning sulgus 1859,45 punkti. Nasdaq kukkus 0,25% ning lõpetas päeva 4308,12 punktil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. February 2014, 23:19
Otsi:

Ava täpsem otsing