Marta Jaakson • 19. märts 2014 kell 11:21

Alstom Eesti: ehitushinnad ei tõuse, vaid langevad

ASi Alstom Estonia juht Karl Jaanimägi peab maksuameti tööd tänuväärseks ega leia, et seetõttu oleks ehitushinnad tõusnud.

Täna kirjutas Ärileht, et kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompargi hinnangul suruvad ehitushinda tõusvas suunas maksuametnikud, kes ehitusplatsilt makse mittemaksvaid töölisi haarangutes püüavad.

Jaanimägi rõhutas, et tema arvates on maksuametniku puhastustöö normaalne ja rutiinne töö ning avaldas lootust, et amet jätkab seda ka edaspidi. "Kõik maksavad makse ja see on Eesti riigile ja firmadele kasulik. Meile, kes me oleme rahvusvaheline kontsern, on see kindlasti kasulik. Me maksame alati kõik maksud ära. Ma ei nõustu selle analüütiku väitega ja arvan, et see mida maksuamet teeb, see on väga hea," ütles ta.

Ehitushinnad on tema hinnangul pigem langenud, seda ehitusfirmade vahelise suure konkurentsi tõttu. "Minu hinnang on see, et vähemalt viimasel ajal on hinnad langenud," rõhutas Jaanimägi.

Eelmisel aastal tõusis ehitushinnaindeks viimase viie aasta kiiremas tempos (5,2%) ja enim andis sellesse panuse töökäte kallinemine.

Hetkel kuum